Založ si blog

21. výročie ekonomického prevratu sa blíži …

a je svojím spôsobom symbolické. 21 rokov trvala dočasná návšteva sovietskych vojsk v Československu na ochranu socializmu pred silami reakcie, ako sa to vtedy deklarovalo. Prichádza teda aj čas, aby sme sa zamysleli nad tým, či by nebolo vhodné pri tejto príležitosti ukončiť aj 21 rokov trvajúcu anarchiu, neporiadok a zneužívanie moci, ktoré začalo cirkusom Veškrna …

Nikto nepoprie, že zamatová revolúcia bol jeden obrovský podvod na obyvateľoch Československa. Zneužila sa túžba ľudí po slobode a voľnosti v prospech ľudí, ktorých už nebavilo skrývať majetky a hrať sa na rovnostárstvo. V podstate celý fígeľ fungoval veľmi jednoducho – využili sa „nepriatelia“ socialistického zriadenia, za výdatnej podpory tzv. intelektuálov, ktorých šikovne zmanipulovali na cestu k slobode. Nikto nemôže rovnako poprieť, že ak by systém chcel ostať zachovaný, mal na to dostatok prostriedkov a spôsobov. Nechcel a padol …

Sľúbili sme si lásku, pravdu vravieť len …

Realita bola úplne iná – nastúpila lož, sebectvo a zneužívanie moci, a to minimálne v takom rozsahu, ako to predvádzali komunisti, ak nie aj vo väčšom. Ak v roku 1990 niekto mal plné ústa slov o neprijateľnosti večných poslancov, ktorý nie sú prínosom, ale brzdou v rozvoji, dnes títo ľudia večne sedia na tých istých stoličkách a nemajú chuť odísť, teda stratiť pohodlný zdroj príjmu.

Urobíme všetko pre lepší život občanov Československa …

Ďalší z nedodržaných sľubov. Jeho porušenie začalo zákonom pre začatie honu na čarodejnice, teda lustračným zákonom, ktorý navyše nikdy poriadne neplatil, a v podstate postihol výberovo tých, ktorí sa nehodili novým mocipánom. Pokračovalo to trestným činom vlastizrady, ktorého sa dopustili všetci, čo zahlasovali za rozdelenie Československa, a to i napriek tomu, že to vtedajšia Ústava ČSFR deklaratívne zakazovala, pričom zákaz sa vzťahoval aj na zmenu ustanovenia o možnosti zániku federácie iným spôsobom, než referendom. Túžba po moci bola väčšia, ako záujmy pätnástich miliónov obyvateľov štátu.

Mali by sme povedať práve teraz – dosť !!!

Ak sa pozorne po dvadsaťjeden rokoch pozrieme na výsledky pseudodemokracie, uvedomíme si, že sme sa neposunuli ani kúsok vpred. Premaľovali sa akurát názvy klubov, do ktorých chodia naši politici bozkávať zadnice, do ktorých lezú a vypočuť si rozkazy mocipánov Európy. Ako obvykle záujmy občanov sú úplne na konci všetkého diania. Položme si teda niekoľko zásadných otázok –

1. Chceli sme to, čo momentálne máme ?

2. Sú ľudia, ktorí nás zastupujú, dostatočne dôveryhodní ?

3. Je šanca, že mocní začnú myslieť aj na tých, čo ich živia, a to častejšie ako raz za štyri roky ?

Myslím, že nebude veľa tých, čo na vyššie spomenuté otázky odpovedia aspoň v jednom prípade – áno. Môžeme si položiť aj iné otázky – napríklad, ako je možné, že drvivá väčšina tých, čo o sebe tvrdili, že boli odporcami režimu, má vysokoškolské vzdelanie a to práve dosiahnuté počas tohoto režimu ? Alebo – poznáte aj vy vo svojom okolí ľudí, ktorí boli pravidelne každý deň od rána v krčme, či kaviarni a hoci platil zákon o prížive a spol., nikdy nemali problémy ?

Každý má presne toľko práv, koľko si je schopný vybojovať …

Nie je teda najvyšší čas, aby sme práve v tomto roku zabojovali o svoje práva, a dokončili to, čo sme začali v roku 1989, hoci aj zmanipulovaní ? Nie je najvyšší čas poslať politiku krochkania pri preplnenom válove do minulosti ?

Ako zdevastovať štát za dvadsať rokov … praktický návod – I.diel

18.07.2010

Niekomu by sa mohlo zdať, že zdevastovať štát za dvadsať rokov nie je žiadny problém, ale keď si ukážeme, čo všetko na to v praxi je potrebné, začne táto vec ukazovať našich politikov v jasnom svetle – niekto by povedal – trpia genialitou zločinu. V každom prípade, keď som sa nad všetkým zamyslel, napadlo ma, kto vlastne volí tieto pochybné elementy a [...]

Obyčajný ľudský osud … a pár múdrych slov

18.07.2010

Známy, volajme ho Dušan /lebo jeho meno vo vietnamčine je na polámanie jazyka i pera/, prišiel na Slovensko ešte za čias bývalého režimu. Najprv tu študoval, neskôr ako mnoho jeho krajanov aj zostal. Sedával často na lavičke pred domom, kde som býval ešte ako dieťa, fajčil a mlčky pozeral niekde do diaľky. Priviesť ho do rozhovoru bolo hotové umenie. Väčšina jeho [...]

Nezabudnuteľná …

17.07.2010

Prvý raz som ju stretol pred štrnástimi rokmi. Smutne stála na chodbe úradu, kde pracovala a snažila sa povedať, že som neprišiel vo vhodnej dobe na debatu. Nedal som sa odbiť, kým nesľúbila, že pôjdeme spolu aspoň na kávu. Úprimne povedané, už prvý pohľad do jej očí znamenal jedno – bol som stratený. Sedeli sme na káve a debatovali o zvláštnostiach sveta. Ako [...]

počasie, terasy, reštaurácie, Bratislava

Nové pravidlá od pondelka 10. mája. Zrušenie núdzového stavu sa blíži

09.05.2021 14:41

Od pondelka sa rušia v obchodoch a prevádzkach vyhradené hodiny pre seniorov. Slovensko ako celok sa podľa Covid automatu farbí do ružova.

Moskva, prehliadka, vojaci

Moskvu obsadila armáda. Rusi si pripomenuli koniec vojny veľkolepou prehliadkou

09.05.2021 14:25

Na Červenom námestí sa konala veľkolepá prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva - konca II. svetovej vojny. Pozrite sa, ako to v Moskve vyzeralo.

Igor Matovič

Sulík: Ak by Matovič odišiel, ako sa vyhráža, mali by sme menej kríz

09.05.2021 14:16, aktualizované: 17:24

Matovič v reakcii napísal, že ho mrzí frontálny útok médií voči plánu pomôcť rodinám, ako i útoky a klamstvá SaS o 25% DPH s cieľom vopred naštvať čo najviac ľudí.

Alexander Lukašenko

Lukašenko podpísal dekrét umožňujúci preniesť jeho právomoci na Radu bezpečnosti

09.05.2021 13:11

Doteraz sa v prípade uvoľnenia prezidentského úradu alebo neschopnosti hlavy štátu vykonávať funkciu mohli jej právomoci preniesť na predsedu vlády až do chvíle, kým prísahu nezložil nový prezident.

computerman

Rýpem do všetkého, čo sa mi nepáči. Mám rád šport, kvalitnú hudbu, operu, komédie zo zlatej doby filmu, kde sa ešte nemuseli rehotať v pozadí, aby divák prišiel na to, že počul niečo "humorné". Mám rád Slovensko, len ma mrzí, že ho prznia kadejaké umeliny, ktoré sa často štylizujú do pozície celebrít. Môj pradedko by ich nazval odpad národa. Ako kedysi niekto povedal, tvária sa, ako keby im zo zadnej časti tela liezli konvalinky a nie to isté, čo všetkým.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 155071x
Priemerná čítanosť článkov: 1372x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy