Založ si blog

Vraj nie sme tolerantní voči menšinám … sú menšiny tolerantné voči nám ?

V súvislosti s pochodom homosexuálov v Bratislave sa objavilo množstvo názorov, že nevieme byť ešte dostatočne tolerantní voči menšinám, vraj sme ešte nedospeli na úroveň vyspelých krajín. Niekedy mám však pocit, že sa ženieme za chimérou dobehnutia niečoho, po čom vlastne netúžime a je nám to iba vnucované, lebo neraz medzi tzv. diskriminované menšiny patria vplyvní ľudia z rôznych oblastí verejného života.

Homosexuáli, či už sú to gayovia, alebo lesby  mi nevadia. Nie som bigotný kresťan, a nemám právo posudzovať spôsob ako žijú, a prečo tak žijú. Je to ich slobodné rozhodnutie, na ktoré majú právo. Čo mi však vadí, je ich neustála snaha o demonštráciu svojej sexuálnej orientácie, a boj o niektoré práva, ktoré podľa vlastnej interpretácie sú im upierané, napríklad právo na adopciu detí. Stačí si totiž pozrieť ich výroky v oblasti adopcií, a nad všetkým trčí ich snaha byť za každú cenu rovnocenným s heterosexuálnym párom. A vytráca sa tam skutočný cieľ, teda záujem a potreby dieťaťa.

Dieťa nie je hračka. Súhlasím, že detský domov nie je ideálnym miestom na zaistenie všetkých potrieb dieťaťa, to však neznamená, že by sme sa mali dieťaťu snažiť dať rodinné prostredie za každú cenu. Nikto nezmení fakt, že štandardným prostredím na výchovu dieťaťa je spolužitie s otcom, matkou a súrodencami. Funkcie otca a matky vo vývoji dieťaťa sú nezastupiteľné. Tak, ako ich nedokáže nahradiť detský domov, nemôže ich nahradiť ani homosexuálny pár. Každé dieťa potrebuje otcovský aj materinský vzor – chlap nenahradí ženu, a žena muža. Snahu môžu mať, ale nedokážu to.

Rovnako nikto nemyslí ani na prostredie, do ktorého sa dieťa dostáva počas svojho života. Takže sa nedá zmeniť ani to, že medzi deťmi, spolužiakmi a kamarátmi sa stretáva v 99,99% s tými, čo žijú v bežnej rodine. Deti však vedia byť neraz aj kruto úprimné, a samozrejme často opakujú to, čo počujú doma. A pri svojej praxi sa stretávam neraz s tým, ako je dieťa vyvrhnuté z kolektívu pre oveľa malichernejšie veci, než by bol život v domácnosti s homosexuálnym párom. Jedno nosí okuliare /aj ja som bol okuliarnik/, druhé má väčšie uši … netreba veľa menovať, všetci to dobre poznáme. Iba ťažko si teda môžeme predstaviť, čo by dieťa prežívalo v prípade takejto adopcie.

Rovnako nie je úplnou pravdou, že sexuálna identita je daná. Ovplyvňuje ju veľa faktorov, a hoci nie som lekár, mal som možnosť poznať ľudí, ktorí si ňou neboli istí a vidieť aj to, ako trpeli. Mnohé veci si človek nesie výchovou a pozorovaním okolia. Myslím, že nikto nevie odhadnúť, aké pocity by malo dieťa, keby rástlo s homosexuálnym párom, a vo svojom bežnom živote stretávalo presný opak. Som však presvedčený, že by mu to mohlo spôsobiť množstvo psychických problémov a následky by sa nedali odhadnúť.

Neznášam primitívov, ktorí idú hádzať po niekom kamene, lebo je iný než ostatní. Byť iný však znamená aj to, že človek nesie následky svojej odlišnosti. Je pritom jedno, či sú pozitívne, alebo negatívne. Keďže je všeobecne akceptovaný názor, že homosexualita nie je choroba, je tento spôsob života a voľby partnera vedomým a dobrovoľným rozhodnutím jednotlivca. A preto by mal byť pripravený niesť aj následky svojho rozhodnutia, teda aj fakt, že radosť z narodenia a výchovy detí mu jeho spôsob života neumožňuje. A mal by akceptovať, že nad všetkým a teda aj jeho snahou o rovnocennosť s heterosexuálnymi pármi stoja – záujmy dieťaťa.

Takže, ak chcú akékoľvek menšiny, aby boli tolerované a rešpektované – musia sa chovať rovnako, rešpektovať a tolerovať.

Ako zdevastovať štát za dvadsať rokov … praktický návod – I.diel

18.07.2010

Niekomu by sa mohlo zdať, že zdevastovať štát za dvadsať rokov nie je žiadny problém, ale keď si ukážeme, čo všetko na to v praxi je potrebné, začne táto vec ukazovať našich politikov viac »

Obyčajný ľudský osud … a pár múdrych slov

18.07.2010

Známy, volajme ho Dušan /lebo jeho meno vo vietnamčine je na polámanie jazyka i pera/, prišiel na Slovensko ešte za čias bývalého režimu. Najprv tu študoval, neskôr ako mnoho jeho krajanov viac »

Nezabudnuteľná …

17.07.2010

Prvý raz som ju stretol pred štrnástimi rokmi. Smutne stála na chodbe úradu, kde pracovala a snažila sa povedať, že som neprišiel vo vhodnej dobe na debatu. Nedal som sa odbiť, kým nesľúbila, viac »

automobil, auto, koleso

Predaj nových áut v EÚ teraz viazne, za celý rok je v pluse

14.12.2018 08:53

Predaj nových áut v Európskej únii sa v novembri znížil o osem percent na 1,1 milióna a pokles zaznamenal už tretí mesiac za sebou.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Neznámy útočník dobodal v Norimbergu tri ženy

14.12.2018 08:46

Nemecká polícia zatiaľ nevie, či spolu prípady súvisia.

drogy, droga, zatknutie, zatknuty, puta

Prokurátor v prípade drogového gangu podal návrh na väzobné stíhanie

14.12.2018 08:35

NAKA zasahovala v týchto dňoch proti drogovému gangu, ktorý pôsobil predovšetkým v Trnave, Seredi a Galante.

Prezident Slovenskej komory exekútorov Miroslav Paller.

VIDEO: Priniesla extrémne zadlžovanie doba?

14.12.2018 08:00

Zadlžovania pod vplyvom emócií sa Slovensko akosi nevie zbaviť. Podľa prezidenta Slovenskej komory exekútorov Miroslava Pallera by sa mali ľudia poučiť z minulosti

computerman

Rýpem do všetkého, čo sa mi nepáči. Mám rád šport, kvalitnú hudbu, operu, komédie zo zlatej doby filmu, kde sa ešte nemuseli rehotať v pozadí, aby divák prišiel na to, že počul niečo "humorné". Mám rád Slovensko, len ma mrzí, že ho prznia kadejaké umeliny, ktoré sa často štylizujú do pozície celebrít. Môj pradedko by ich nazval odpad národa. Ako kedysi niekto povedal, tvária sa, ako keby im zo zadnej časti tela liezli konvalinky a nie to isté, čo všetkým.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 114039x
Priemerná čítanosť článkov: 1009x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy